Powieści fantastyczne

Powieści fantastyczne cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Chyba można powiedzieć, że z roku na rok przybywa coraz więcej osób, które wprost nie mogą oderwać się od tego magicznego świata. Zauważa się coraz większą liczbę osób, które z wielką przyjemnością uczestniczą w różnego rodzaju konwentach, zlotach i w innych spotkaniach. Są one organizowane na terenie Polski oraz poza nią. Jeżeli ktoś lubi ten gatunek literacki, to powinien poznać książkę pt. “Rytm wojny. Seria Archiwum Burzowego Światła. Tom 4. Część 1“, którą napisał Brandon Sanderson (https://www.taniaksiazka.pl/rytm-wojny-seria-archiwum-burzowego-swiatla-tom-4-czesc-1-brandon-sanderson-p-1503467.html).

Dobry autor

Mówi się, że Brandon Sanderson to najpoczytniejszy autor powieści fantastycznych. “Archiwum Burzowego Światła” to w tej chwili bestseller, który cieszy się wielką popularnością w wielu krajach. Całkiem możliwe, że i ta seria zapisze się na stałe wśród wielkich książek tego gatunku. Sanderson jest naprawdę utalentowanym pisarzem, który otrzymał już dwukrotnie nagrodę Hugo – najważniejsze wyróżnienie dla twórców fantastyki. Zanim zabrał się za pisanie – studiował biochemię. W porę zrozumiał, że ta dziedzina nie jest dla niego i postanowił przenieść się na anglistykę. “Bohater wieków, “Żałobne opaski”, “Dawca przysięgi” czy “Biały piasek” – chyba tak naprawdę ciężko policzyć wspaniałe hity, jakie ten autor ma na swoim koncie. Można być pewnym tego, że miłośnicy tego gatunku przy jego książkach na pewno nie będą się nudzić.

Magiczny świat

Rytm wojny. Seria Archiwum Burzowego Światła. Tom 4. Część 1” to kolejna część przygód, która rozgrywa się w magicznym świecie. Jest tu wiele fantastycznych elementów, a także wiele tajemnic, które czytelnik będzie musiał rozwiązać z bohaterami. Jacy są bohaterowie? Najróżniejsi. Można spotkać tu młodą oszustkę, która powinna właściwie zajmować się czymś, co przypisane jest dla jej wieku. Tylko, że jej życie tak się ułożyło, iż musi ona radzić sobie dzięki oszustwom. Innym, ważnym bohaterem jest też doświadczony dowódca, który zmuszony jest do wędrówki po tajemniczej krainie snów. Dlaczego akurat tam? Tego bohaterowie dowiedzą się z poszczególnych części, które już wyszły na rynek. Ważnym jest to, aby wszystko czytać od samego początku, dzięki czemu będzie można pojąć wszystkie przygody. Jedno jest pewne – dzięki książkom Sandersona w żaden sposób nie można się nudzić. Tajemnica, magia, wiedza, potęga, wspaniali bohaterowie, nieustanna akcja – jest wiele pozytywnych cech, które można by wymienić, jeżeli chodzi o każdą książkę z tej serii.